برنامه بدنسازی در خانه بدون وسیله با تصویر

09 اسفند 777
(2 رای‌ها)

آیا نمی توانید به سالن ورزشی بروید؟ این برنامه بدنسازی در خانه بدون وسیله با تصویر که برای شما آماده کرده ایم را امتحان کنید تا تمام گروه های عضلانی را بتوانید براحتی تقویت نمایید.متاسفانه برخی از افراد فکر میکنند فقط در باشگاه های ورزشی می توان تناسب اندام و فیتنس را بدست آورد در حالی که با انجام تمرینات اصولی و منظم می توانید بدنی خوش فرم و زیبا داشته باشید.

تمرینات ورزشی در خانه را می توانید ماننند باشگاه ورزشی هر روز یا با فاصله یک یا دو روز با توجه به نوع برنامه و شرایط بدنی خود انجام دهید.این تمرینات به نحوی طراحی شده است که می توان آنها را در محل کار نیز براحتی انجام دهید.انجام تمرینات این مقاله چیزی در حدود 20 دقیقه به طول خواهد انجامید در حالی که برای رفتن به نزدیک ترین باشگاه باید حدودا ده دقیقه برای رفت و آمد خود در نظر بگیرید .نکته مثبت اجرای تمرینات ورزشی در خانه این هست که شما دیگر نیازی به رانندگی برای رسیدن به محل باشگاه هم ندارید.حالا اینجا با یک برنامه ورزشی خوب و عالی مشکلات ترافیک ، رفت امد ، هزینه های جانبی باشگاه ورزشی و .... را ندارید.این برنامه تمرینی روی عضلات مهم بدن شما که نقش به سزایی در تناسب اندام شما دارند کار می کنددرحالی که نیازی به تجهیزات خاص هم ندارید.

بسیار از مخاطبان سلامتی و تندرستی همیشه بدنبال برنامه هفتگی بدنسازی در خانه بدون وسیله هستند زیرا روزمزگی و سختی زندگی برایشان تایمی باقی نگذاشته است.خیلی از افراد در سایت های دانلود اپلیکیشن و برنامه موبایل بدنیال دانلود برنامه بدنسازی در خانه بدون وسیله برای کامپیوتر یا موبایل هستند.برخی نیز در تلگرام بدنبال کانال تلگرام بدنسازی بدون وزنه برای یادگیری تمرینات ورزشی اصولی می باشند.البته افرادی که دارای سابقه ورزشی دارند تمرینات سخت تر بدنسازی بدون وزنه را ترجیح می دهند.هم اکنون رشته های های ورزشی زیادی مانند یوگا ، پیلاتس و حتی برخی تمرینات کراس فیت بدون وزنه وجود دارند.البته اگر کمی خلاق تر باشید شاید به فکر ساخت وسایل بدنسازی در خانه نیز بیفتید.

بدنسازی در خانه بدون وسیله آیا امکان پذیر است؟

چرا که نه ، در خیلی از رشته های ورزشی و همچنین سبک های جدید فیتنس که به جامعه معرفی می شود شما هیچ گونه وسیله ورزشی خاصی نمی بینید.تمرینات بادی ویت یا با وزن بدن می تواند با یک برنامه ریزی مناسب فشاری را به بدن وارد نماید که دستگاه های ورزشی گران قیمت برای بدن انجام می دهند.بدنسازی در خانه بدون وسیله باید با حوصله و صبر انجام شود و شما نباید انتظار نتایج سریعی داشته باشید.البته این مورد در تمرینات باشگاهی هم صدق می کند اما خب حرکات ورزشی که در منزل انجام می شود اثرات ماندگارتری نیز دارند زیرا دارید طبیعی کار میکنید.

برنامه بدنسازی در خانه بدون وسیله به چه صورت اجرا می شود؟

در این برنامه تمرینی بدنسازی بدون وسیله که قرار است در خانه انجام دهید تمرینات برای شش عضله تقسیم بندی شده اند که باید آنها را بصورت دایره ای یا سیکل بندی و 20 تکرار انجام دهید.اگر نتوانستید 20 تکرار را انجام دهید فقط باید کمی استراحت کنید و بعد ادامه حرکات را انجام دهید و هر زمان 20 تکرار هر حرکت انجام شد سراغ تمرین بعدی بروید.وقتی یک دور کامل برنامه را اجرا کردید 2 دقیقه استراحت کنید و سپس دور جدید را شروع کنید.سعی کنید تمرینات زیر را 4 دور انجام دهید.

جدول برنامه بدنسازی در خانه بدون وسیله

گروه عضلات تمرینات تکرار
پا Bodyweight Squat 20
سینه / سرشانه Incline Push-Up* 20
شکم / فیله Hip Thrust 20
پا Walking Lunge 20 (هر پا 10 تکرار)
سرشانه / سینه Standard Push-Up 20
شکم Crunch 25


برنامه بدنسازی در خانه بدون وسیله با تصویر

آموزش حرکت اسکات با وزن بدن

 

آموزش شنای روی زمین بصورت اریب

 

آموزش حرکت هیپ تراست

 

آموزش حرکت  راه رفتن لانچ

 

آموزش حرکت شنا روی زمین استاندارد

 

آموزش حرکت کرانچ

 

امیدوارم از این برنامه ورزشی لذت برده باشید و آن را در منزل امتحان کنید.راستی اگر تمرینات مقاله برنامه بدنسازی در خانه بدون وسیله با تصویر را انجام دادید فیلم و عکس بگیرید و برای ما بفرستید تا در شبکه های اجتماعی ماسافیت منتشر کنیم.

 

 

فرشاد فرجوند

از سال 1388 در زمینه ماساژ فعالیتم رو شروع کردم و قبل اونم تمام کلاس های مربیگری بدنسازی و فیتنس رو رفتم اما بخاطر شرایط زندگی و کار خیلی نمیتونستم باشگاه برم یا مربیگری کنم.واسه همین شروع کردم تو خونه ورزش کردن.حالا اینجا توی ماسافیت تجربیاتم رو میخام با شما رفقا به اشتراک بزارم.

بدون نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ماسافیت چیه؟

ماسافیت یک پروژه ایجاد سلامتی و تناسب اندام با کمک ماساژ و ورزش در منزل است که در بستر اینترنت آموزش هایی را به علاقه مندان ارائه می نماید.تمام آموزش های ماسافیت توسط فرشاد فرجوند تهیه شده که خودش این راه رو رفته و از سال 1388 تا به امروز این مسیر رو تجربه کرده است.

شبکه های اجتماعی

           

کلمات کلیدی

Top